Country skupina... napísali o násPosledné aktualizácie :

 

Najbližšie hráme :

  • - 24.6.2017 - Riders Rodeo Fest - RohožníkStručne o Ascalone

  • História :

  • Každá solídna spoločnosť, má hrdo označený vznik spoločnosti. Skupina Ascalona datuje svoj vznik v roku 1998 teda na sklonku minulého storočia – čo storočia , tisícročia. Veru už päťnásť rokov čerí vody country scény na topoľčiansku  a okolí /naše malé Slovensko/. Ako všetky začiatky aj tu, to bolo viac o nadšení ako o muzicírovaní. Čo možno Ascalone pripísať k dobru je jej neustály posun vpred, či už v hudbe, speve alebo nástrojovom a technickom vybavení. Skupina v podstate nezaznamenala obdobie stagnácie. 
  • Personálnych zmien bolo niekoľko, dnes by sa napočítalo asi 15 ľudí, ktorí v kapele účinkovali. Dvaja, ktorí stáli pri zrode kapely, stoja na pódiu do dnes a sú „nenahraditeľní“ , ako ostatne aj ďalší traja v kapele. V r. 2007,  odchádza banjista a s ním aj pôvodný klasický Greenhornovsko- táborákový country zvuk.V polovici r. 2010 odchádza gitarista I. Slamka,a koncom roka odišiel aj druhý gitarista M.Blaškovič. Posledná zmena sa udiala v mesiaci Jún roku 2016, to nás po dlhých 12 rokoch opúšťa hráč na bicie nástroje Igor Ďatelinka.
  • Súčasnosť :  

  • Dnešné osadenstvo Ascalony drží rytmicky pokope Štefan Ičo - na bubeníckej stoličke vystriedal Igiho, bravúrne neovláda len bicie nástroje, ale aj Kajon a perkusie. Nádherného Musicmana drží v rukách basgitarista Mário Siládi. Rado Gúcky a jeho Takamine,  harmonicky dotvárajú základ kapely. Sólové party obstarávajú Igor Janček  - hrá na Stratocasteri a v neposlednej rade najnovší člen skupiny Peter Vlčko - klávesy,  nikoho nenechájú na pochybách, o čo tu ide. 
                    
  •  Repertoár zložený z piesní dnešnej doby, ale aj hitovky spred 10, 20, 30 a viac rokov, slušne znejúcimi viachlasmi, to všetko okorenené a správne ochutené  progresívnymi sólami, ale aj fajn „brnkačkami“ – to je to, čo môžete zažiť na koncertoch a country báloch so skupinou Ascalona ...